Anoreksja.eu

BMI

Dla wielu kobiet waga stanowi jeden z głównych problemów, który spędza sen z powiek i odbiera radość życia. Marzenia o szczupłej figurze kłócą się z apetytem i ochotą na coś słodkiego lub niezdrowego. Czasem jednak rzeczywista waga jest w normie, a kobieta niepotrzebnie zamartwia się na zapas i wynajduje sobie problemy.

jabłko

Czym jest BMI?

BMI (skrót od Body Mass Index), to nic innego jak wskaźnik, który informuje nas o tym, czy mamy niedowagę, wagę w normie, czy też może nadwagę. Liczba jest wynikiem ilorazu masy ciała przez kwadrat wysokości w metrach. Wskaźnik pozwala w sposób obiektywny spojrzeć na wagę swojego ciała i ocenić, czy rzeczywiście mamy powody do obaw. Umożliwia także wykrycie nadwagi i rozpoczęcie działań, które mają zaradzić zbyt szybkiemu przybieraniu na wadze.

Dlaczego warto znać swoje BMI?

W dzisiejszym świecie waga staje się tematem kontrowersyjnym. Nie jest już sprawą osobistą. Nasze ciała stają się wyrazem przekonań i wartości, w jakich żyjemy, a także tego, czy jesteśmy w stanie kontrolować pokusy, które na nas codziennie czyhają. Współczesne kanony piękna nie są stałe. Z jednej strony promują nadmierną chudość i niedowagę, z drugiej zaś usprawiedliwiają chorobliwą wręcz otyłość. Jak zawsze ważne jest znalezienie złotego środka i unikanie popadania w skrajności. Wskaźnik BMI może przynieść wielu osobom otrzeźwienie i być motywacją do zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jeśli wynik okaże się niebezpiecznie przekraczać wskazane dla wzrostu normy, warto dla własnego dobrego zdrowia i samopoczucia zmienić dietę na zdrowszą i rozpocząć bardziej aktywny tryb życia.

Optymalny dla siebie wskaźnik wagowy można znaleźć, korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej https://www.bmi-kalkulator.pl/kobieta-17.

Listy o Anoreksji

Emocje Psychika.eu

Zobacz też:


Kontakt

Jeśli chciałabyś, chciałbys pomóc w rozwoju tej strony, masz pytania, pomysły, sugestie, chciałbyś się skontaktować z autorem w sprawie reklamy, pisz na adres: anoreksja@anoreksja.eu